#výzva 21/90

Myslím, že hovorím za mnohé ženy dnešnej doby a môjho druhu, keď poviem, že všetky chceme rásť, meniť a žiť plnohodnotne každý jeden deň. Chceme si budovať vzťahy, byť úspešné v práci, plniť si svoje sny, byť milujúce a milované partnerky, dcéry, mamy, kamošky…a zvládať ľavou zadnou celý ten náš ženský multitasking a zároveň si pravou prednou lakovať nechty 😊  A potom sú tu ešte tie ďalšie, drobnejšie veci, na ktorých nám síce záleží, ale náš multi mozog ich vyhodnotil ako menej dôležité, a utlačil ich do úzadia. Nie sú to však častokrát práve TIE drobnosti, ktoré nás urobia šťastnejšími, spokojnejšími a úspešnejšími v našom každodennom živote?

Mojimi do úzadia potlačenými drobnosťami sú cvičenie a písanie. Keď som nad tým tak premýšľala, tak obe môj mozog potlačil do úzadia s príchodom môjho muža do môjho života.(z ničoho ťa neobviňujem, zlatko ,ďakujem, že si) Ibaže som prestala pravidelne cvičiť a moje telo mi to už výrazne ukazuje na svetlo sveta, a myslím, že som prestala kvôli tomu, že môj mozog vyhodnotil, a uspokojil sa s tým, že muža už mám a že už som tomu vtáčkovi už dosť pekne spievala, keď som ho lapala. 😊

Čo sa týka písania, tiež som s ním prestala takmer úplne. Prestala som písať blog, prestala som písať články…A môjmu introvertnému ja, ktoré zúfalo potrebuje písanie aj na to, aby dalo von úplne všetko, čo potrebuje, písanie neskutočne chýbalo. Taktiež som zúfalo potrebovala uspokojiť aj moju kreatívnu stránku. K písaniu sa mi úspešne podarilo vrátiť, som aktívnejšia na blogu, našla som si redakciu, pre ktorú píšem. No a čo s tým cvičením?

Pred pár dňami som len tak náhodou, myslím, že to bolo na instagrame, objavila obrázok s výrazným nápisom 21/90 RULE. Začala som googliť a zistila som, že pravidlo 21/90 je jednoduchá metóda, ktorá hovorí, že 21 dní potrebujeme na to, aby sme si vybudovali zvyk a 90 dní na to, aby sa to niečo, čo chceme, stalo súčasťou nášho životného štýlu.  Znie to super jednoducho, reálne a ja to chcem vyskúšať!

Momentálne sa k cvičeniu dostanem po maximálnom prinútení sa, aj to musí so mnou niekto cvičiť , 1x týždenne. Keď teraz premýšľam nad vetou, ktorú som práce napísala, je hrozná. Nechcem sa do cvičenia nútiť! Nechcem stále hľadať nejakú motiváciu! Nechcem cvičiť úbohých 1x v týždni! Chcem, aby som sa tešila na to, že si idem zacvičiť a tiež chcem, aby bolo bežnou súčasťou môjho, resp.nášho života. Takže si dávam cieľ! Ak mi má trvať 21 dní vytvoriť si zvyk(to nie je ani mesiac!), ak si moje telo zvykne na pohyb, lepšiu náladu, viac energie, je predsa múdre(múdrejšie ako ja sama), bude to všetko potrebovať!

Dávať si postupné ciele je podľa mňa základom úspechu v hocičom, čo chceme zmeniť. Čas je merateľný, a preto by malo pravidlo 21/90 fungovať, a aj fungovalo u mnohých, ktorí ho už vyskúšali. Zvládnutie postupných krôčikov, postupných malých cieľov, vedie k tomu vytúženému, veľkému.

Takže, čo vy na to, keby sme si urobili malú 21/90 výzvu? Či už pôjde aj u vás o cvičenie, písanie, alebo chcete napr. prestať jesť sladkosti, dodržiavať pitný režim, pravidelne behať, čítať alebo čokoľvek iné, pridajte sa ku mne! Takýto bude náš plán:

  1. Definujeme si zvyk, ktorý by sme si chceli vytvoriť

Potom si vezmite denník, mobil alebo akýkoľvek debilníček, kde si zapisujete, a napíšte si tam svoj cieľ. Napr. ´´ Najbižších 21 dní budem cvičiť pravidelne, 2x v týždni!´´  Hneď za tým, si napíšte 3 dôvody, prečo chcete pri tomto cieli vydržať. Pretože na milión % prídu dni, kedy sa vám chcieť nebude! U mňa sú tu napr.: PRETOŽE chcem mať pevnejšie a silnejšie telo, PRETOŽE nechcem byť stará a trpieť bolesťami chrbta a mať poskracované šľachy, PRETOŽE chcem motivovať aj ostatných

Toto budú naše zadné dvierka, keď príde otázka, prečo to vlastne robím?

  1. Vydrž, je to IBA 21 dní!

Nikto netvrdí, že to bude ľahké. ALE! Spomeňte si, ako dlho vám trvali iné veci vo vašom živote. Napr. koľko rokov, kým ste konečne nemuseli chodiť do školy? Koľko týždňov, kým ste napísali tú bakalárku/diplomovku? Koľko žabiakov, kým ste konečne pobozkali princa? Všetko sa dá zvládnuť!

  1. Pozrite sa na svoje výsledky a nájdite si svoje motto!

Keď sa budete blížiť k 21 dňovému mini cieľu, pozrite sa úprimne na svoje výsledky. Nebuďte na seba príliš tvrdá, a opakujte si, ak je treba, že malé zmeny vedú k tým väčším. Píšte si denník, chváľte sa, odmeňujte. Nájdite si, ale vymyslite, vlastné motivačné motto. Dajte si ho niekam na viditeľné miesto, kde si ho môžete opakovane čítať.

Ak idete so mnou do toho, označujte svoju cestu na instagrame, či už v postoch alebo príbehoch, hastagom   #vyzva21/90. Vytvoríme si komunitu, kde sa môžeme navzájom podporovať a motivovať!

IDEME NA TO!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *