Urobte svoj rok 2018 lepším!

Ako ste na tom s novoročnými predsavzatiami? Dávate si nejaké, darí sa Vám ich dodržiavať? Ja som sa kedysi o to snažila, písala som si celé zoznamy predsavzatí na do očí bijúce farebné neónové papieriky, každý bod bol niekoľkokrát podčiarknutý, lepila som ich na tie najviditeľnejšie miesta. Lenže hneď ako som zlyhala v dodržiavaní čo len jednej veci, okamžite išlo celé moje nadšenie dostratena. Preto si predsavzatia zo zásady už nepíšem na papier. Možno mám potom pocit, že je to príliš záväzné, keď je to už čierne na bielom. Držím si ich v hlave a nijako sa do toho netlačím, aj keď by som niektoré z nich začala dodržiavať napr. až v decembri, stále som aspoň začala. Aj na rok 2018 som si pripravila zopár, nazvime ich nezáväzne tipov, pre seba, ale aj pre vás, ako urobiť svoj rok 2018 lepším.

  • Budem viac čítať

Na konci minulého roku som so zhrozením zistila, že som za celý rok prečítala iba jednu jedinú knihu! To je fakt hanba. Dobre, môžem si nájsť výhovorky, že sme neboli na letnej dovolenke, čo je môj typický čas pre čítanie kníh, alebo to, že sme rozbiehali náš biznis, takže som maximum svojej energie venovala tomu, alebo že sme boli závislí na niekoľkých seriáloch a radšej som si pred spaním pozrela tie. Všetko sú to však dosť úbohé výhovorky a keď som bola mladšia ( už som naozaj vo veku, kedy používam túto vetu?), keď som mala menej povinností a menej rodinných členov J, čítala som oveľa, oveľa viac. A tak som sa ešte pred koncom roka snažila začať s dodržiavaním tohto tipu a kúpila som si knihu od českej blogerky Terezy Salte, píše blog Tereza in Oslo, Šlehačková oblaka. Som už v ¾ knihy a určite Vám ju odporúčam, zaujímavé a zároveň oddychové čítanie.

Mám pre vás aj ďalšie tipy na knihy, ktoré som si už vyhliadla a plánujem si ich prečítať ako ďalšie:

  • Budem robiť 10 000 krokov denne a nájdem si pohyb, ktorý ma baví

Tento bod bude možno klišé, pretože začať cvičiť bolo určite novoročné predsavzatie každého druhého človeka na tejto planéte, no ja osobne na tomto bode musím výrazne zapracovať a poraziť svoju lenivosť. Veď čo je už vyšší level lenivosti ako to, že máte fitko hneď v druhých dverách od vašej kancelárie a váš partner je kondičný tréner a vy necvičíte. Vôbec. Ono to úplne nemusí byť o tom, že začnete cvičiť vo fitku, dvíhať činky, drepovať atď. Ak to nie je pre Vás, netlačte sa do toho. Len pre to, že niekto povedal, že by ste mali. Nájdite si to vaše. U mňa to nie je o tom, že by ma cvičenie nebavilo. Môj muž je naozaj dobrý a príjemný tréner. Všetky jeho 40+klientky ho zbožňujú J Iba ja som lenivec. Ale tento rok  okrem tréningov s ním premýšľam aj nad jogou. A svojich 10 000 krokov denne budem plniť tým, že budem chodiť s Fidorkou častejšie na dlhšie prechádzky.

IMG_20180105_210918_311

  • Budem objavovať nové miesta a mestá

Tento rok by som chcela, aby sme viac cestovali a objavovali nové miesta a mestá, kde sme ešte neboli. Mám taký tajný plán, že aspoň 3-4x do roka by sme niekam vypadli. Ak máte tú možnosť, ste bez záväzkov a čo to máte nasporené, fakt vám tie najnovšie Nike tenisky nestoja za tie peniaze, radšej si naplánujte nejaký super výlet. Cestovanie je najlepšia investícia!

IMG_20180101_172422_286

  • Nájdem si čas sama na seba

Uvedomila som si, že s týmto bodom mám v poslednej dobe veľký problém. Som totiž ten typ človeka, ktorý uprednostňuje ostatných pred sebou samou. Takže vždy chcem, aby bola naša Fidorka najedená, vyvenčená, spokojná, to isté platí aj na môjho muža ( muži sú naozaj trošku také zvieratká) J, aby bolo relatívne upratané (okrem riadov, do ktorých sa mi naozaj že nechce, nikdy), aby boli vybavené všetky maily, zaplatené účty, aby boli klienti spokojní…atď.nechcem sa sťažovať, nie som ešte mama, a tým pádom nemám ešte asi ďalších 3867 povinností. Všetky tieto veci robím samozrejme rada a s láskou (okrem tých riadov), ale čas na úplne jednoduché veci ako je nalakovať si nechty, ísť ku kaderníčke, urobiť si čaj, dať si horúci kúpeľ a čítať si knihu, napísať blogpost, si v tomto roku určite chcem nájsť. Je to moja forma vypnutia a mentálnej hygieny.

raw

  • Budem viac vďačná

Za všetko čo mám, čo som mohla prežiť, čo som dosiahla. Budem sa snažiť zostať tou pozitívnejšou a flegmatickejšou časťou z našej dvojice. Skúste to aj vy, keď niečo bilancujete, netrápiť sa tým, že sa to nepodarilo, nestalo, nebolo tak, ako ste si to vy predstavovali. Má to svoj význam, ono sa tam aj tak jedného dňa určite dopracujete.

  • Naučím sa niečo nové, budem sa zdokonaľovať

Koncom minulého roku sme začali pomaličky rozbiehať aj nás youtube kanál, začali sme točiť vlogy a aj iné tipy videí. Keď som si prvý krát sadla k video editoru, myslela som si, že to video nepostrihám ani za týždeň. Nakoniec mi strihanie toho prvého trvalo iba 4 dni J Ale bola to výzva, naučila som sa, a stále sa učím editovať, a baví ma to. Moje mozgové bunky skáču od šťastia, že ich trápim s niečím iným a novým. Nájdite si aj vy niečo také, niečo úplne nové, úplne od veci. Keď to zvládnete, príde ten dobrý pocit zo seba samého, zaručene.

  • Budem sa viac kultúrne vyžívať

Divadlo, koncert, múzeum…to všetko sú miesta, kam chodíme radi, ale v poslednom čase veľmi málo. Uplynulý rok sme boli 1x na koncerte, asi 2x v múzeu ( v jeden deň 😊) a podľa mňa presne 0x v divadle. Ideálne predsavzatie na tento rok by bolo aspoň 1x mesačne absolvovať nejaký kultúrny zážitok. Budeme sa snažiť, o pár dní nás čaká Pančlajn.

25299101_1579227418836860_5694215842163088946_n

  • Budem plánovať, ale budem aj spontánna

Ja som plánovač, potrebujem diár, plánovače, presný rozvrh. Môj muž je spontánny, zmyslí si niečo z hodiny na hodinu, a chce to, a bude to tak aj keby som sa ja na hlavu postavila 😊 Obe veci sú fajn, obe sa môžeme jeden od druhého učiť, a zároveň sa vzájomne dopĺňať. Verím, že rok 2018 bude spontánne naplánovaný.

maxresdefault

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *