Tipy na ohľaduplné vianočné darčeky

Čo keby sme to tieto Vianoce urobili inak? Keby sme oblečenie namiesto vo veľkých fast fashion obchodoch nakúpili u slovenských značiek,či dizajneróv,  a podporili tak lokálnu produkciu? Keby sme namiesto akciových kozmetických balíčkov v hypermarketoch siahli po kozmetike nestestovanej na zvieratách? Keby sme obdarovali aj našu odpadom zavalenú planétu a vyprodukovali ho tieto Vianoce menej? Mám pre vás perfektné tipy, ako na to, stačí iba chcieť a môžete mať krásne ohľaduplné Vianoce.

Myslím si, že je úplne v poriadku hľadať alternatívnu cestu, keď cítime, že tá bežná nie je v poriadku. Tak nejako som sa dostala k spracovaniu tohto článku, keď by som proste iba chcela urobiť niečo tieto Vianoce inak. Keď som si robila research na tento článok, bola som veľmi milo prekvapená, miestami až šokovaná, koľko možností krásnych, lepších, alternatívnych darčekov existuje a ako mnohí nevyužívame to všetko, čo nám momentálne ten ´´lepší´´, ekologickejší a ohľaduplnejší trh ponúka. Svoje tipy som zoradila do najčastejšie nakupovaných kategórií, akými sú: oblečenie, kozmetika, doplnky a pridala som aj kategóriu eko a niečo pre našich domácich miláčikov. Verím, že sa necháte inšpirovať.

Oblečenie

Na úvod niečo iné, vtipné, niekto si možno povie, že drzé, ale tieto vecičky od mamke.sk  ma úplne dostali. Ak hľadáte niečo originálne  pre svojho frajera, môže to byť napr. toto tričko.

zdroj obrázku: www.mamke.sk

Ak máte v rodine bábätko a chceli by ste mu dať iné body ako s ovečkami či autíčkami, v mamke.sk mysleli aj na všetkých minisov.

zdroj obrázku: www.mamke.sk

Klasickým vianočným darčekom bývajú aj čapice a šály. Slovenská značka Lull má vo svojej zimnej kolekcii okrem iného teplučkého aj takéto pekné farebné čiapky.

Čiapka Beryl

zdroj obrázku: www.lull.sk

Krásne šály vám na objednávku uštrikuje šikovná Klaudia Smolen z @hackujemito

💕BABY PINK 💕

zdroj: instagram hackujemito

Doplnky

Veľa skvelých doplnkov som našla na nosene.sk.

Obaly na mobil, okuliare či notebook z kolekcie Renewals by Nosené vyrobené z recyklovaného odpadu.

 

zdroj: www.nosene.sk

Krásnu, hravú a farebnú  kolekciu diárov na rok 2019 pripravila slovenská návrhárka Lenka Sršňová. Kúpiť môžete TU.

Fotka Lenka Sršňová.

Zdroj: facebook Lenka Sršňová

A ak zháňate pekný ruksak v urban štýle z čistých materiálov, žiadna koža, mrknite na modely PAKTA Studio.

zdroj: paktastudio.com

Kozmetika

Tento rok ma dostali kozmetické balíčky od plantkissed.sk. Zostavili ich perfektne, nájdete tam balíček naozaj pre každého a môžete mať istotu, že všetky výrobky sú prírodné a hlavne netestované na zvieratách.

KAMKINE VIANKY

zdroj: www.plantkissed.sk

Určite však odporúčam aj domáce značky kozmetiky ako Mylo, Ťuli a Ťuli a Ponio.

Eko

Začať žiť ekologickejšie či viac zero waste určite nie je jednoduché, no na začiatok stačí iba chcieť, možno si nájsť parťáka,niekoho k tomu nakopnúť a urobiť nejakú tú začiatočnú investíciu. Perfektné eko a zarowaste balíčky pre začiatočníkov nájdete na naturveda.sk.

EKO Vianoce

zdroj: www.naturveda.sk

Pre láskožrútov

Dlho obdivujem prácu Pet Farm Family, ktorí vyrábajú zdravé bio a eko konzervy a rôzne pamlsky pre našich psíkov. Tento rok pripravili aj zaujímavé vianočné balíčky. Nájdete ich TU.

VIANOČKA

zdroj:petfarmfamily.sk

Dajte mi prosím vedieť, ak sa niečím z mojich vianočných tipov inšpirujete, urobíte mi tým Vianoce ❤

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *